ארה”ב מובילה את תעשיית הקריפטו עם הכי הרבה כריית ביטקוין וכספומטים בעולם

תוכן עניינים
כספומט ביטקוין

למרות אינספור המכשולים הרגולטוריים המדיניים והפדרליים שעמם מתמודדים עסקי קריפטו באזור, ארצות הברית ממלאת תפקיד מרכזי בשימור מערכת הביטקוין והקריפטו. עם יציאת סין מהתמונה בעקבות איסור על תעשיית הקריפטו במדינה, ארצות הברית נטלה את ההובלה עם היקף כריית הביטקוין הגבוה ביותר וכמות כספומטי הביטקוין הגדולה בעולם.

לפני המאבק של הממשל בסין בתעשיית הקריפטו, המדינה המאוכלסת בעולם ייצגה באופן עקבי יותר מ-50% מסך שיעור הכרייה, כך היה עד לפברואר 2021. עם האיסור המוחלט על עסקי הכרייה בסין (שנראה שעם הזמן הפכו מאיסור מוחלט למגבלות משמעותיות), ארה”ב הפכה לתורמת המרכזית לשיעור ה-Hash של הביטקוין עם נתח של 37.84% מכוח הכרייה הכולל נכון לינואר 2022.
חלק מהכורים הסיניים חידשו את פעילותם בספטמבר 2021. למרות שזה רחוק ממה שהיה בעבר, אבל עדיין על אף כל האיסורים, סין נמצאת במקום השני בעולם בהיקף כריית הביטקוין כשאחריה נמצאות קזחסטן וקנדה.

בנוסף, יש בארה”ב הכי הרבה כספומטים של ביטקוין, המייצגים כמעט 88% מסך התקנות כספומטים קריפטו ברחבי העולם. למעלה מ-90% מכספומטי הקריפטו הכוללים שהותקנו במהלך החודשים האחרונים נמצאים בארצות הברית. נתונים מ-Coin ATM Radar מאשרים שהמגמה נמשכת עד יולי, שכן בארה”ב הותקנו 641 מתוך 710 כספומטים של ביטקוין וקריפטו שהותקנו ב-10 הימים הראשונים של החודש בעולם.

בכלל צפון אמריקה כרגע מובילה את עולם הקריפטו, כשקנדה בנוסף לעסקי הכרייה המשגשגים בה הודות לרגולציה הנוחה יחסית ומחירי החשמל הזולים, נמצאת במקום השני אחרי ארה”ב מבחינת כמות הכספומטים. מחוץ לאמריקה, ספרד מכילה את המספר הגבוה ביותר של כספומטי קריפטו עם , או 210 או 0.5% מסך הכספומטים הפעילים בעולם. בישראל יש פחות מ-10 כספומטים של קריפטו המרוכזים בעיקר באזור המרכז מה שהופך את קניית ביטקוין במזומן למשימה קצת מורכבת. במיוחד שבעת הרכישה יש לעבור תהליך “הכר את הלקוח” קפדני הכולל זיהוי מלא והשארת פרטים. עדיף לעשות זאת באמצעות כרטיס אשראי באחת מהבורסות המובילות.

כספומט קריפטו

השילוב של מחסור בשבבים עולמי ומגיפת הקורונה העלו לזמן קצר את המחירים של החלק החשוב ביותר במכשיר הכרייה – יחידת העיבוד הגרפי (GPU). עם זאת, האירועים האחרונים שכללו ירידות גדולות במחירי הקריפטו לצד הרגולציה המחמירה בסין, אפשרו לכורים למצוא לעצמם חלון הזדמנויות לרכוש את ציוד הכרייה המתקדם ביותר במחיר נח יחסית.
בחודש מאי לבדו, מחירי ה-GPU ירדו ביותר מ-15% בממוצע, ובנוסף אילצו את המוכרים בשווקי יד שנייה להוריד את המחירים המופקעים שלהם למכשירי כרייה משומשים.

אם אהבתם את המאמר שתפו אותו בבקשה

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב telegram
Telegram
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email
מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *