איך להשקיע ב NFT

תוכן עניינים
ביטוסי

עולם ה NFT בשיאו. NFT הם דרך בטוחה לתעד את הבעלות שלכם על נכס דיגיטלי מסוים, וזהו דבר שעשוי להיות השקעה מצוינת עבור אספנים רבים. במדריך הבא תלמדו איך ליצור, לקנות ולמכור NFT ואיך להפוך אותם להשקעה.

במהלך מגיפת הקורונה ה NFT תפסו תאוצה אדירה, מה שגרם למשקיעים רבים לשאול את עצמם איך להשיג אותם. יצירת אמנות של האמן Beeple, הציוץ הראשון בטוויטר של ה CEO ג’ק דורסי, וסדרת הדמויות הוירטואליות המפוקסלות שנקראת CryptoPunks – כל אלו נמכרו בסכומים של מיליוני דולרים.

אמנים, אספנים, וספקולנטים כולם עלו על הגל והצטרפו לחגיגה. כל אלו גרמו למחירים של NFT ומטבעות וירטואליים רבים להגיע לשיאים חדשים. עדיין אין הסכמה לגבי האם זוהי בועה שרק מחכה להתפוצץ, או שהאם זוהי הלידה של תחום חדש לחלוטין של השקעות. 

מה שכן, ל NFT עצמם יש הבטחה רבה בשביל אמנים, ובעלי שימוש אמיתי גם בעולם העסקים.

השקעה ב NFT - המדריך המהיר ב-4 צעדים

  1. בשלב הראשון מה שאתם צריכים לעשות הוא לבחור את היצירה בה אתם מעוניינים. בין אם זוהי יצירת אומנות, מוזיקה, סרטון, או אפילו חלק ממשחק מחשב. כל NFT הוא אופציה.
  2. בשלב השני עליכם להבין תחת איזה רשת בלוקצ’יין ה NFT הזה קיים. הרוב המוחלט של ה NFT נמצאים תחת רשת הבלוקצ’יין של אתריום, אבל שווה להבין אם ה NFT שלכם שונה. לאחר מכן, תצטרכו להתאים את הארנק הוירטואלי שלכם לרשת הבלוקצ’יין עליה ה NFT נמצא.
  3. בשלב השלישי לאחר שמצאתם ארנק שמתאים ל NFT שלכם ומקבל את סוג האסימונים שמוכר ה NFT רוצה תמורת היצירה שלו, עליכם לחבר את הארנק שלכם אל השוק הוירטואלי בו ה NFT רשום.
  4. השלב הרביעי והאחרון הוא כמובן הרכישה. ניתן לקנות NFT ברכישה מיידית או דרך השתתפות במכירה פומבית.

אם זה היה מהיר מידי, זה בסדר – בואו נצלול טיפה יותר לעומק.

מה הם בכלל NFT?

כפי שאמרנו, NFT הם סוג של תעודה אשר מוכיחה את הבעלות שלכם על נכס דיגיטלי. Non-fungible Token – בתרגום חופשי: אסימון שאינו ניתן לשינוי.

אותם אסימונים נבנים על רשתות בלוקצ’יין והן חלק בלתי נפרד מעולם הקריפטו. ישנן רשתות בלוקצ’יין רבות אך העיקרית עליה נוצרים רובם המכריע של ה NFT הוא אתריום. היתרון הגדול של NFT הוא להוכיח שאתם אכן הבעלים של משהו וירטואלי. הדוגמה הטובה ביותר היא להשוות NFT ליצירה בעולם האמיתי.

דמיינו את המונה ליזה – ישנם מיליוני עותקים של המונה ליזה ברחבי העולם, אך הציור המקורי נמצא במוזיאון וכולם יודעים שהוא שווה מיליוני דולרים, אם לא יותר. 

איך ניתן לעשות דבר כזה בעולם הוירטואלי? במידה ויצרתי משהו וירטואלי ניתן להעתיק אותו בקלות כה רבה, נכון? בשביל זה נוצרו ה NFT. הוכחה דיגיטלית אשר מוצפנת על גבי רשת בלוקצ’יין המוכיחה – אני בעלים של היצירה המקורית, כל העתק אחר הוא העתק. מה שנמצא בארנק בוירטואלי שלכם, הוא המקורי.

איך קונים NFT?

ישנן דרכים רבות לרכוש NFT וצריך לדמיין את זה טיפה כמו שאמאזון או אלי-באבא נראים. ישנם שווקים וירטואליים המלאים ביצירות NFT שרק מחכות להימכר. השוק המפורסם ביותר הוא   [1] OpenSea, אך ישנם עוד מספר רב של שווקים אחרים. בשביל המדריך הקצר הזה, נתמקד אך ורק ב OpenSea שכן הוא הגדול ביותר וגם נמצא על רשת הבלוקצ’יין של אתריום.

כדי לרכוש NFT ב OpenSea תצטרכו קודם כל ארנק וירטואלי המכיל בתוכו מטבעות ETH, המטבע הטבעי של רשת אתריום. הארנק המומלץ ביותר לכל זה נכון להיום הוא MetaMask, שניתן להוריד כהרחבה לדפדפן או כאפליקציה לסמארטפון. לאחר שיש לכם ארנק וירטואלי וגם העברתם אליו סכום מסוים (עדיף ETH בשווי של לפחות 100$), אתם יכולים להתחבר אל OpenSea עם ארנק ה MetaMask שלכם. דמיינו את זה כחשבון האמזון שלכם, ויש לכם כרטיס אשראי שמחובר אליו ובו כ 100$. 

מכאן אתם חופשיים לגלול בשוק האדיר הזה ולמצוא את היצירה שמעניינת אתכם, למכור באופן ישיר או להשתתף במכירה פומבית עליה – במטרה לזכות כמובן.

איך מוכרים NFT?

יפה, עכשיו כשיש NFT בידיכם – החלטתם שאתם רוצים למכור אותו. 

כמובן שלא חייבים למכור NFT, ניתן לשמור אותו אצלכם ולהפוך אותו לחלק מאוסף. ניתן גם להציג אותו לראווה. 

במידה וכן החלטתם למכור אותו, תוכלו להשתמש באותו שוק וירטואלי שבחרתם כדי לקנות את ה NFT מלכתחילה. כאשר אתם רושמים את ה NFT שלכם לרשימה, תוכלו לבחור – מחיר חד פעמי או שאתם מעוניינים במכירה פומבית.

כחלק מהמכירה, תצטרכו לשלם עמלה אשר נקראית בעולם הקריפטו “גז”. יש סיכוי גבוה גם שחלק מהמכירה שלכם תלך אל האמן המקורי של היצירה – אלו הם תמלוגים אשר האמן קבע כאשר יצר את ה NFT.

המחיר, כמובן, יכול להשתנות בלי הפסקה. זהו שוק מאוד תנודתי ורוב הדברים שקורים בו קורים סביב הייפ מסוים. היום משהו אחד יכול להיות מגניב מאוד, מחר משהו אחר יהיה מגניב פי עשרה. מחיר של תמונה של חתול תעלה 1,000 דולר, תמכר ב 5,000 רק כדי שחודש אחרי לא תעניין אף אחד.

מעידך, NFT מסוים שנרכש תמורת 5 דולר יכול להגיע למחיר אדיר כיוון שהאמן מאחוריו או מה שהוא מסמל זכו להוקרה רבה לפתע.

האם NFT היא השקעה נכונה בשבילכם?

תנועת ה NFT היא דבר חדש אשר מראה לנו כמה עוצמה יש בעולם של קריפטו, וכמה פוטנציאל יש להפיכת העולם ליותר דיגיטלי. זהו אחד השלבים הראשונים ביצירת עולם מבוזר בו הכלכלה עובדת יותר בשביל האנשים, ופחות המצב ההפוך.

אך כאשר זה מגיע NFT, כמו שהזכנו, רכישה של NFT רק בשביל הערך שלהם בתור פריט אספנות, זהו דבר מורכב שכן המחיר שלהם יכול להיות מאוד תנודתי.

אין איזו רשימה של חוקים שתסביר לכם איזה אוסף NFT הוא הנכון ביותר והערך שלו יעלה המון מאוחר יותר. מה שכן, זיהוי של טרנד חדש של NFT מוקדם יכול להשתלם מאוד בהמשך. פריטי NFT רבים נמכרו בהתחלה תמורת דולרים ספורים, ונמכרו תמורת אלפי דולרים. 

אם יש לכם עין לאמנות, מוזיקה או דברים דומים, יכול להיות שהתעסקות בהשקעות בעולם ה NFT היא בשבילכם. 

כמה דברים חשובים שצריך לשים לב אליהם קשר בוחנים פריט מסוים הוא דבר ראשון – מי יצר אותו. לעיתים האדם שמאחורי היצירה חשוב יותר מהיצירה עצמה. דבר שני הוא כמובן כמה היצירה עצמה מיוחדת וייחודית, ודבר שלישי הוא ההיסטוריה של היצירה – כמה פעמים היא נמכרה, למי, והאם היא הניבה רווח למי שמכר אותה.

האם קיימת בועת NFT?

ובקשר לטיעון שעולם ה NFT הוא “בועה” שמחכה להתפוצץ, בועות מגלים בדרך כלל רק במבט לאחור.

מה שכן, אין ספק שיש סיכוי שנכסים דיגיטליים הוא דבר שבעתיד יכול להיות שיהיה פחות עניין סביבו.

תשקלו אתם כמה אתם מוכנים להסתכן, תגוונו את ההשקעות שלכם ועל תשימו הכל על דבר אחד. שילוב של מטבעות קריפטו ועסקים בעולם האמיתי התומכים בטכנולוגיית קריפטו ו NFT, יכול להיות יעיל יותר מהשקעה ב NFT בלבד.

אנחנו עדיין בשלבים הראשונים של פיתוח ה NFT. זוהי חזית מבטיחה בעולם חדש של טכנולוגיה שצומח מידי יום, אך כמובן שיש סכנה בכל השקעה – בטח בתנועות חדשות המנסות גם לשנות משהו בכלכלה.

תנהגו בזהירות, ואל תפסיקו ללמוד על עולם ה NFT, הישארו מגוונים וכך גם אם פריט אחד יצנח, זה לא ימנע את ההתפתחות שלכם.

על מנת להתעדכן בפרויקטים חדשים ניתן לעיין באתר זה:

אם אהבתם את המאמר שתפו אותו בבקשה

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב telegram
Telegram
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email
מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך
אדם עם לפטופ
קורס NFT

גילית את עולם ה – NFT ואתה רוצה לדעת איך גם אתה יכול להרוויח מכל הסיפור הזה? הדרך לשם עוברת

טושים
איך ליצור NFT

אתם אמנים דיגיטליים או מעצבים שמנסים להפוך את היצירות אומנות שלהם ל NFT? יכול להיות שאתם יוצרים חובבים שרוצים להיכנס

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *